Życzymy, aby w STYCZNIU towarzyszył Państwu „schwytany” w Boże Narodzenie i Nowy Rok dobry nastrój, który dodałby energii w osiąganiu ambitnych celów przez cały rok!

* Jeleń Dziewięciorogi – starodawna bałtycka istota mitologiczna, w swoim porożu niosąca słońce lub księżyc. Nazywany jest Dziewięciorogim, ponieważ od pierwszej kwadry do pełni księżyca mija 9 dni.

Mówi się, że biały jeleń odchodzi podczas przesilenia letniego i powraca podczas świąt Bożego Narodzenia. Święto Przesilenia Zimowego dawniej nazywane było Świętem Jelenia Dziewięciorogiego. W niektórych pieśniach jeleń jest symbolem słońca, niosącym słońce na swoim porożu.

Dawniej Litwini uważali jelenie za sługów bożych i wierzyli, że zwierzęta te mogą uchronić ludzi przed chorobami lub uratować ich przed powodzią. Jeszcze w epoce kamienia w mitologiach wielu europejskich i azjatyckich polujących plemion jeleń był ucieleśnieniem Wszechświata, nieba, Księżyca.

Do świątecznego oświetlenia zalecamy girlandy LEDowe oraz inne rozwiązania oszczędzające nie tylko energię elektryczną, ale i zmniejszające Państwa rachunki.